Grupa pompowa PROFF PLUS - nowe rozwiązania w instalacjach

Grupa pompowo-mieszająca PROFF PLUS to nowy standard energooszczędnych rozwiązań do zintegrowanych systemów grzewczych. Takie rozwiązanie systemowe gwarantuje uzyskanie optymalnej temperatury czynnika grzewczego w instalacji podłogowej.

System podmieszania oparty jest na innowacyjnym termostatycznym zaworze 4-drogowym TERMOCONTROL. Zawór został wykonany z wysokiej jakości mosiądzu i wyróżnia się wysokim współczynnikiem przepływu – 3 m3/h. Jego zadaniem jest zmieszanie czynnika grzewczego do żądanej temperatury oraz regulacja i utrzymanie temperatury na stałym poziomie. Gwarancją pewnego i stałego zmieszania cieczy jest wkładka termostatyczna Vernet.

Pompa ma płynną regulację prędkości obrotowej, charakteryzującą się nowym współczynnikiem efektywności energetycznej. Moduł elektroniczny sterowania wyposażony jest w zielony przycisk, ułatwiający prosty wybór funkcji.

System przyłączeniowy cechuje się innowacyjnym połączeniem grupy pod rozdzielacz. Dzięki nakrętkom możemy odpowiednio skorygować ustawienia termometru i dokręcić grupę do rozdzielacza. Kolano, z ręcznym odpowietrznikiem, umożliwiającym usuwanie pęcherzyków powietrza, gwarantuje prawidłowy przepływ gorącego czynnika do dalszych obiegów grzewczych.

Unikatowe zastosowanie nypli o przeciwstawnym skręcie zapewnia łatwy montaż, szczelność i brak konieczności stosowania śrubunków połączeniowych.

Więcej informacji o grupie pompowej PROFF PLUS znajdziesz tutaj.