Zawory trzydrogowe i czterodrogowe VALVEX

Firma VALEX wprowadza na rynek cieszące się dużym zainteresowaniem zawory mieszająco-rozdzielające trzydrogowe CONTROLMIX3 i czterodrogowe CONTROLMIX4, które cechuje wysoka jakość i precyzja wykonania oraz konkurencyjna cena.

Zawory mieszająco-rozdzielające CONTROLMIX3 i CONTROLMIX4  produkowane przez firmę VALVEX to efekt długotrwałych prac i licznych testów, których efektem są zawory trzy- i czterodrogowe doskonale nadające się do zastosowania w instalacjach grzewczych ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania oraz ogrzewania podłogowego. W większości instalacji stosuje się zawory trzydrogowe - mieszające, rozdzielające oraz kombinowane. Wprowadzone zawory do oferty to zawory kombinowane – mieszająco-rozdzielające, dostępne w dwóch rozmiarach przyłączy DN20 i DN25.

Zawory trzydrogowe CONTROLMIX3 marki VALVEX zastosowanie znajdą w instalacji wodnej ogrzewania podłogowego. Ogrzewanie podłogowe wymaga bowiem temperatury zasilania na poziomie 30-35°C, natomiast temperatura czynnika panującego w instalacji, to średnio 70°C, stąd też wymagane jest podmieszanie czynnika grzewczego.

Zawory mieszają czynnik grzewczy poprzez dopuszczenie proporcjonalnej ilości gorącego czynnika z kotła z chłodniejszym czynnikiem powrotu. Zawory trzydrogowe CONTROLMIX3 mogą znaleźć także zastosowanie jako zawory rozdzielające, gdy wymagany jest rozdział strumienia na dwa obwody.

Z kolei zawory mieszające czterodrogowe CONTROLMIX4 przeznaczone są do instalacji z kotłami stałopalnymi, celem podniesienia temperatury powrotu. Zabezpieczają kocioł przed kondensacją, a w efekcie przed korozją, wydłużając tym samym jego żywotność.