O nas

VALVEX S.A. jeden z największych i najbardziej cenionych w kraju i za granicą producentów armatury sanitarnej i instalacyjnej.

Poznaj naszą firmę

Valvex SA to jakość, niezawodność oraz kreatywność wzorów i technologii. Nasza marka jest rozpoznawana i doceniana w krajach Unii Europejskiej, krajach Ameryki Północnej i Południowej oraz na Bliskim Wschodzie. Także, a może przede wszystkim, marka Valvex cieszy się zasłużoną renomą na rynku polskim, skąd wywodzi się Firma.

Produkujemy kilka tysięcy pozycji asortymentowych. Wśród nich znajdują się między innymi: baterie łazienkowe i kuchenne, armatura do instalacji wodnych, armatura do instalacji gazowych, systemy instalacji centralnego ogrzewania, szeroki asortyment elementów złącznych, wężyki przyłączeniowe.

Jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek polski nowatorskie zawory kulowe własnego projektu.

Historia Firmy sięga roku 1922. Wtedy to powstała w Polsce pierwsza fabryka armatury. Po wojnie, mimo nowej, nie zawsze sprzyjającej rzeczywistości, utrzymaliśmy obrany kurs na rozwój technologii i produktów, wyznaczając sobie ambitne cele.

Rok 1970 to jeden z kamieni milowych w historii Firmy – wtedy został otwarty zakład produkcyjny w Jordanowie. Między innymi dzięki tej inwestycji i wysokiej jakości produkcji znakomicie poradziliśmy sobie w nowych warunkach gospodarki rynkowej, które dwie dekady później zaczęły obowiązywać nad Wisłą.

Nasze wyroby, głównie baterie łazienkowe i armatura podłączeniowa,  były zawsze bardzo popularne na rodzimym rynku. Firma była też liderem we wdrażaniu nowości - jako pierwsi wprowadziliśmy na rynek polski nowatorskie zawory kulowe własnego projektu.

Od momentu pozyskania inwestora (1994 rok) funkcjonujemy jako Valvex S.A. Jesteśmy partnerem amerykańskiej grupy kapitałowej Meridian International Group z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin USA. Grupa zatrudnia prawie 1 tys. pracowników w zakładach produkcyjnych oraz biurach handlowych w Stanach Zjednoczonych i Europie.

Jesteśmy jednym z wiodących producentów baterii łazienkowych i baterii kuchennych, a także armatury do instalacji wodnych, gazowych i centralnego ogrzewania. Na każdym rynku, na jakim jesteśmy obecni, Valvex jest zawsze synonimem jakości, niezawodności i oryginalnego wzornictwa.

Uważnie wsłuchując się w potrzeby Klientów, bezustannie inwestujemy w nasze zaplecze technologiczne i projektowe. Dzięki temu Valvex może pochwalić się prestiżowym certyfikatem ISO 9001 oraz tzw. „środowiskowym” ISO 14001 świadczącym o prowadzeniu produkcji z poszanowaniem środowiska naturalnego.