VALVEX marką pierwszego wyboru!

Valvex to marka PIERWSZEGO WYBORU wśród profesjonalistów – tak wynika z raportu instytutu badawczego Keralla Research, który w II kwartale 2020 r. przeprowadził badanie w całej Polsce wyłącznie wśród firm instalatorskich, prowadzących aktywną działalność zarobkową.

Badania pokazują, że VALVEX to jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów zaworów kulowych. Na rynku panuje więc zasada: słyszysz hasło „sprawdzone zawory” – myślisz: VALVEX!
Jesteśmy dumni, że nasze zawory kulowe są najczęstszym wyborem profesjonalistów.

Kulowe zawory odcinające to podstawowy element każdej instalacji. Służą do szczelnego odcinania dopływu medium i są powszechnie stosowane. Nie bez przyczyny instalatorzy w pierwszej kolejności sięgają po zawory kulowe Valvex. Nasze wyroby zapewniają bezpieczeństwo i pełną funkcjonalność instalacji przy podwyższonych parametrach pracy i zróżnicowanych mediach.

Zawory kulowe ONYX przystosowane są do pracy w wysokich temperaturach – nawet do 180°C oraz w warunkach wysokiego ciśnienia – aż do 40 barów.
Produkty mogą być montowane w instalacjach wodociągowych wody zimnej i ciepłej, w instalacjach ogrzewania wodnego oraz w instalacjach solarnych. Zawory te są przeznaczone również do stosowania w instalacjach sprężonego powietrza o klasie czystości 5-5-6 wg ISO 8573-1:2010. Zgodnie z Atestem Higienicznym wydanym przez Państwowy Zakład Higieny, zawory kulowe ONYX mogą być z pełną odpowiedzialnością stosowane w instalacjach wody pitnej, gdyż wyprodukowane zostały w systemie NICKEL FREE.

W instalacjach gazowych prym wiodą zawory 4TECH oraz ORION. 4TECH to gwarancja bezpiecznej instalacji, nawet w sytuacji zwiększonego ryzyka. Kula zaworu, oprócz uszczelek teflonowych, ma dodatkowe uszczelnienie w postaci pierścieni miedzianych. Gdy wskutek pożaru temperatura otoczenia zaworu wzrasta, uszczelki teflonowe i gumowe ulegają stopieniu. W ich miejscu pozostają jednak pierścienie miedziane, które w wyniku rozszerzalności cieplnej materiału doszczelniają zawór. W ten sposób wyciek gazu zostaje zahamowany, a ryzyko wybuchu gazu zminimalizowane. W dodatku na korpusie znajduje się znak HTV, który jest skrótem z ang. High Temperature Valve i oznacza odporność na wysokie temperatury.

Zawory ORION i 4TECH mogą być poddane warunkom ciśnieniowym nawet do 20 barów (MOP 5-20) oraz warunkom temperaturowym od -40°C do +60°C (klasa T3). Parametry pracy zaworów VALVEX są potwierdzone certyfikowanymi badaniami, przeprowadzanymi przez Instytut Techniki Budowlanej, poprzedzone szeregiem testów w laboratorium własnym VALVEX.

Każdy zawór 4TECH i ORION ma na korpusie oznaczenie CE. Gwarancję bezpieczeństwa i jakości zaworów potwierdza certyfikat Znak B, nadany przez Instytut Nafty i Gazu. Certyfikat ten jest dobrowolny, a podstawą certyfikacji są wymagania bezpieczeństwa, określone w normach krajowych i międzynarodowych oraz w kryteriach technicznych.

Uzupełnieniem oferty zaworów kulowych wodnych i gazowych Valvex są zawory dedykowane do montażu pod kotłem wiszącym – w wersji kątowej i prostej.

Oprócz przyłącza gazowego, kotły gazowe mają króćce zasilające i powrotne na instalacje CO oraz CWU. Z reguły przyłącze ciepłej wody użytkowej (z wymiennika przepływowego) ma gwint o średnicy DN15, a przyłącze CO – DN20. Bezpiecznym i szybkim sposobem na wykonanie obu podłączeń są zawory SPIN, przeznaczone do podłączenia kotłów.

Zawory SPIN z obrotową nakrętką i spustem zapewniają wiele korzyści dla instalatora, wpływając bezpośrednio na skrócenie czasu montażu i gwarantując bezpieczeństwo działania instalacji oraz późniejszą jej obsługę. Zintegrowany z zaworem spust zapewnia łatwość uzupełniania oraz zrzutu czynnika w/z instalacji. Obrotowa nakrętka z uszczelką płaską umożliwia szybkie i bezpieczne podłączenie instalacji do kotła z przyłączem 3/4". Dwie wersje uchwytów - czerwony i niebieski - pozwalają na odpowiednie oznaczenie nitki wody gorącej/zimnej w instalacji.

Dla jeszcze większej wygody instalatorów Valvex wprowadził do oferty zestaw podłączeniowy pod kocioł SPIN&ORION - kompletne rozwiązanie montażowe, które zawiera:

- zawór SPIN z obrotową nakrętką i spustem DN20 z uchwytem niebieskim,
- zawór SPIN z obrotową nakrętką i spustem DN20 z uchwytem czerwonym,
- zawór ORION do gazu z obrotową nakrętką DN15.

W procesie produkcyjnym kluczowe jest wykorzystanie odpowiednio sprawdzonych materiałów. Valvex od lat zajmuje się produkcją zaworów kulowych, które z powodzeniem sprawdzają się nawet w najbardziej wymagających warunkach. Dbałość o jakość w czasie całego procesu produkcji wraz z prostą zasadą działania oraz precyzją wykonania, zapewniają wieloletnią, bezawaryjną pracę i gwarantują szczelność zaworów.