Lepsza ochrona i nowe możliwości podłączenia. Valvex poszerza ofertę zaworów dla instalatorów.

Aktualności |15 / 06 / 2023

Zawory SPIN DN 25 oraz SPIN DN 20 z filtrem i magnesem neodymowym już w sprzedaży!

Losowo wybrany odbiorca detaliczny, planujący urządzić lub wyremontować mieszkanie, hasło „Valvex” skojarzy z marką baterii sanitarnych. Osoby z nieco lepszym rozeznaniem w temacie, często będącym efektem kompleksowej analizy dostępnych na rynku ofert, dodatkowo powiążą ją z polskim kapitałem i produkcją od wielu lat rozwijaną w fabryce w małopolskim Jordanowie. Są to jak najbardziej słuszne i zarazem prestiżowe dla polskiego producenta powiązania. W końcu nie każda marka oferująca nowoczesną armaturę sanitarną może pochwalić się 100–letnim dziedzictwem, przy jednoczesnym bazowaniu na polskiej myśli technologicznej. Jeśli dodamy do tego inwestowanie rodzimej waluty w rozwój parku maszynowego, umożliwiającego produkcję w kraju na bazie wysokiej jakości komponentów, otrzymamy wizerunek firmy z zasłużoną pozycją jednego z liderów w swojej dziedzinie.

Wśród licznych specjalistów z branży budowlanej  – zwłaszcza instalatorów – Valvex to jednak nie tylko producent baterii łazienkowo – kuchennych, ale przede wszystkim krajowy potentat w segmencie zaworów kulowych i armatury instalacyjnej. Firma z Jordanowa jako pierwsza w Polsce, bazując na autorskim koncepcie, już w 1992 r. wprowadziła na krajowy rynek zawory kulowe. Od tego czasu nastąpiło 30 lat ciągłego rozwoju – zarówno na poziomie zaplecza technicznego, jak i oferowanego asortymentu. Wiązało się z ciągłym udoskonalanie już istniejących produktów, jak i tworzeniem nowych zaworów – z zastosowaniem w instalacjach wodnych, gazowych oraz grzewczych.

Chcąc rozwijać swoją pozycję w branży – również na rynkach zagranicznych – Valvex  dąży do ciągłego rozwoju oferty. Ulepszanie już obecnych produktów to jedno, natomiast drugim elementem jest wprowadzanie nowych rozwiązań. Produkcja bazująca na wysokiej jakości komponentach, unikalne rozwiązania konstrukcyjne, wreszcie rygorystyczne testy szczelności stanowią czynniki gwarantujące wprowadzenie na rynek produktów dopasowanych pod najbardziej zaawansowane projekty budowlane.

Dwie najnowsze pozycje to zawór kulowy SPIN DN 25 – dostępny w dwóch wersjach – oraz zawór kątowy SPIN DN 20 z filtrem i magnesem neodymowym.

Co warto o nich wiedzieć…?

SPIN DN 25 to ergonomiczne rozwiązanie do podłączenia jednostek wewnętrznych pomp ciepła – również z funkcją chłodzenia – i pozostałych urządzeń pracujących w instalacjach centralnego ogrzewania, wody ciepłej i zimnej oraz chłodniczych. Dostępne są dwie wersje zaworu: G1–G1 z nakrętką o średnicy 1’’ oraz G1–G5/4 z nakrętką o średnicy 5/4’’. Ich wymiary determinują możliwość łączenia ich z urządzeniami wyposażonymi w przyłącza z gwintami zewnętrznymi o analogicznych wymiarach. Zawory w wersji G1–G1 można wykorzystać na potrzeby podłączenia takich urządzeń jak zawór strefowy, separator zanieczyszczeń, sprzęgło hydrauliczne czy grupa pompowa.

Co istotne, w zestawieniu z zaworami SPIN DN 20 zawory SPIN DN 25 stanowią praktyczne rozwiązanie do podłączenia jednostek wewnętrznych pomp ciepła z wieloma przyłączami o różnych średnicach.

Szczegółowe informacje nt. zaworu SPIN DN 25 znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz w dedykowanej broszurze.

SPIN DN 20 z filtrem i magnesem neodymowym jest zaworem zaprojektowanym w celu ochrony elementów instalacji przed zanieczyszczeniami stałymi i magnetycznymi. Stosuje się go w instalacjach wodociągowych wody ciepłej i zimnej,  jak również centralnego ogrzewania oraz chłodniczych. Szczególnie polecany jest do wykorzystania w instalacjach kotłów gazowych z przyłączem o średnicy 3/4’’. Znajdzie również zastosowanie w innych instalacjach, gdzie konieczna jest ochrona przed cząsteczkami magnetycznymi pomp obiegowych oraz wymienników.

Kluczowym parametrem wyróżniającym SPIN DN 20 jest siła magnesu na poziomie 6200 Gs, co, biorąc pod uwagę jej wartość do wielkości zaworu, czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych na polskim rynku. Jego niewielkie rozmiary w stosunku do standardowych separatorów magnetycznych pozwalają na montaż w instalacjach z ograniczoną przestrzenią montażową.

 Wyposażenie zaworu w magnes neodymowy ma na celu usunięcie zanieczyszczeń magnetycznych z  czynnika w instalacji. Cząstki magnetyczne nie tylko stanowią zagrożenie dla pracy pomp obiegowych, ale mogą również powodować spadek efektywności pracy wymienników w urządzeniach grzewczych. Choć zanieczyszczenia te powstają w instalacji głównie w wyniku procesów korozyjnych, mogą również stanowić pozostałość po pracach instalatorskich. Stosowanie filtracji magnetycznej zalecane jest zarówno do zabezpieczenia starych, jak i nowych instalacji. Drugi kluczowy element zaworu to filtr siatkowy odpowiedzialny za wyłapywanie pozostałych niemagnetycznych zanieczyszczeń stałych.

Umieszczenie magnesu w szczelnej, demontowanej osłonie chroni go przed procesami korozyjnymi, jak również pozwala na dokładne oczyszczenie poszczególnych elementów z nagromadzonych cząstek magnetycznych. Po wyciągnięciu magnesu z osłony cząstki odpadną od niej samoistnie. Usunięcie ich bezpośrednio z magnesu byłoby niemożliwe.

Szczegółowe informacje nt. zaworu SPIN DN 20 z filtrem i magnesem neodymowym znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz w dedykowanej broszurze.

Podsumowując, wraz z wprowadzeniem na rynek dwóch nowych zaworów, Valvex wyszedł naprzeciw oczekiwaniom instalatorów poszukującym dodatkowych rozwiązań w zakresie  przyłączania i zabezpieczenia kluczowych elementów instalacji. Z jednej strony otrzymali oni SPIN DN 25 – uniwersalny pod kątem możliwości przyłączeniowych zawór kulowy, zaprojektowany głównie na potrzeby podłączenia pomp ciepła. Drugą nowością jest kompaktowy i łatwy w czyszczeniu zawór kątowy SPIN DN 20 z filtrem i magnesem neodymowym. Ochroni on kluczowe elementy instalacji, jak również zapewni kompleksową ochronę przed zanieczyszczeniami stałymi i magnetycznymi. Wśród wielu jego zalet podkreślić należy również tę, iż znajdzie on zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie zmieszczą się separatory magnetyczne o większych gabarytach.