Sposób na lśniącą kuchnię i łazienkę – czyli jak prawidłowo czyścić armaturę

Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że utrzymanie porządku w przestrzeniach łazienkowych i kuchennych (szczególnie przy kilkuosobowej rodzinie), to nie lada wyzwanie! Bardzo często bolączką jest doprowadzenie do idealnego stanu bez zabrudzeń naszej armatury. Wbrew pozorom, nie jest to takie łatwe i przyjemne. Usunięcie grubej, zaschniętej warstwy kamienia wapiennego z jakiejkolwiek powłoki nie należy do najprostszych zadań…

Coraz częściej sięgamy po baterie w wykończeniach odbiegających od klasycznego chromu m.in. złoto, różowe złoto czy czarny mat. Każda z nich ma inną strukturę, inną barwę, inne nasycenie i zagwozdkę stanowi, co zrobić, aby utrzymać je w czystości, jednocześnie nie narażając powłoki na uszkodzenia, niepożądane zmatowienie czy drobne zarysowania.

Zatem nasuwa się pytanie – jakie metody zastosować, aby czyszczenie było efektywne i bezpieczne?

Jak czyścić baterie umywalkowe i kuchenne

 Przede wszystkim do usuwania brudu i plam powinno się stosować jedynie wodę oraz neutralne środki przeznaczone do czyszczenia armatury.

Należy przestrzegać zasad użycia stosowanego środka czyszczącego, a następnie przepłukać powierzchnię czystą wodą i wytrzeć do sucha szmatką. Szmatka natomiast nie może być przypadkowa. Ważne, aby była miękka – bezpieczna dla powłoki naszej armatury. W żadnym przypadku nie wolno czyścić powierzchni baterii chropowatymi ściereczkami lub środkami zawierającymi materiały ścierne i kwasy. Z kolei do mycia części wykonanych z tworzywa sztucznego i lakierowanych nie wolno używać środków, które mają w swoim składzie alkohol, substancje dezynfekujące, rozpuszczalniki oraz mocne zasady.

Pielęgnacja i ochrona

Zbyt delikatne preparaty mogą nie dać sobie rady z uporczywym kamieniem, a żrące mogą doprowadzić do uszkodzenia powierzchni. Rekomendowanym środkiem do czyszczenia i pielęgnacji armatury jest pasta FLITZ, dostępna w ofercie Valvex. Preparat FLITZ doskonale radzi sobie z zabrudzeniami. Kremowa formuła z dodatkiem wosku pszczelego jest bezpieczna dla każdego rodzaju powłoki i nie powoduje żadnych zarysowań w przeciwieństwie do innych środków dostępnych na rynku.

FLITZ usuwa zabrudzenia, jednocześnie chroniąc przed odciskami palców, resztkami mydła i osadem kamienia wapiennego. Poleruje i chroni Twoją armaturę, nadając jej blasku.

Pasta bezpieczna jest dla:
- wykończeń pozłacanych,
- lakierów,
- lakierów bezbarwnych,
- akryli,
- włókna szklanego,
- lakierów proszkowych,
- poliuretanu,
- granitu,
- marmuru,
- Corianu®,
- i innych litych powierzchni.

Jedno jest pewne – wygląd baterii zależy nie tylko od ich użytkowania, ale również od właściwej pielęgnacji. Warto systematycznie dbać o odpowiednie czyszczenie i konserwację naszej armatury, by cieszyć się jej pięknem przez długie lata.