Zestawy mieszające by VALVEX

Oferta polskiego producenta z Jordanowa została poszerzona o zestawy mieszające by VALVEX w skład których wchodzą: zawory trzydrogowe CONTROLMIX3, zawory czterodrogowe CONTROLMIX4, siłowniki V-MIX ST10/230 – sterowane 3-punktowo, o wysokim momencie obrotowym oraz siłowniki V-MIX STM10/230 – z wbudowanym regulatorem stałotemperaturowym i czujnikiem przylgowym. Pozycją uzupełniającą zestawy mieszające by VALVEX z zaworami mieszającymi i siłownikami jest sterownik V-THERM.

Zawory mieszające CONTROLMIX

Zestawy mieszające od VALVEX są odpowiedzią na oczekiwania klientów. W ich skład wchodzą zawór mieszający CONTROLMIX, wykonany z wysokiej jakości mosiądzu CW617N, oraz siłownik V-MIX ST10/230. Zestawy doskonale nadają się do zastosowania w instalacjach grzewczych ciepłej wody użytkowej, centralnego ogrzewania oraz ogrzewania podłogowego.
W zaworach trzydrogowych i czterodrogowych CONTROLMIX zastosowano wkładki poślizgowe PTFE. Rozwiązanie to jest unikalnym pomysłem marki VALVEX! Niewątpliwą zaletą jest bardzo niski moment obrotowy otwarcia zaworu (poniżej 1 Nm) oraz zabezpieczenie przed zakamienieniem. Podkładki umieszczone są między trzpieniem a korpusem, gdzie naniesiony został również smar. Po pewnym czasie pracy zaworu smar zostanie jednak z tych miejsc wypłukany, lecz na swoim miejscu zawsze pozostaną podkładki, w dalszym ciągu pełniąc funkcję ochronną.

 

 

Siłowniki V-MIX ST10/230 i V-MIX STM10/230

Sterowanie zaworem mieszającym może odbywać się na dwa sposoby - manualnie oraz automatycznie. W przypadku ręcznego sterowania, wystarczy ustawić na pokrętle stopień otwarcia zaworu – w ten sposób czynnik grzewczy posiada stałe podmieszanie. Sterowanie automatyczne odbywa się za pomocą siłowników i regulatorów stałotemperaturowych.

 

 

W swojej ofercie VALVEX posiada dwa rodzaje regulacji automatycznej do zaworów trzydrogowych i czterodrogowych:

- siłownik V-MIX ST10/230 – sterowany trzypunktowo, o wysokim momencie obrotowym - 10 Nm;

- siłownik V-MIX STM10/230 – z wbudowanym regulatorem, z czujnikiem przylgowym; pełna niezależność od innych sterowników zaworów trzy- i czterodrogowych.

Oba wysokiej klasy siłowniki charakteryzują się wysokim momentem obrotowym - 10 Nm. Daje to gwarancję pewnego i płynnego otwarcia i zamknięcia zaworu, nawet po dłuższym okresie nieużytkowania instalacji.

Sterownik V-THERM

Pozycją uzupełniającą zestawy mieszające by VALVEX z zaworami mieszającymi i siłownikami jest sterownik przeznaczony jest do obsługi zaworów CONTROLMIX3 i CONTROLMIX4 z możliwością podłączenia dodatkowej pompy zaworu. Opcjonalnie sterownik może także współpracować z dwoma modułami, co pozwala sterować w sumie trzema zaworami mieszającymi. V-THERM jest wyposażony w funkcję sterowania pogodowego, program tygodniowy, może także współpracować z regulatorem pokojowym. Dodatkową funkcjonalnością sterownika V-THERM jest możliwość obsługi zdalnej poprzez zastosowanie modułu internetowego, który pozwala na podgląd temperatury każdego czujnika, a także umożliwia wprowadzenie zmian temperatur zadanych zarówno dla pomp, jak i zaworów mieszających.